Rejestracja

Harmonogram

Aktualności

Kontakt

 

WAGC Polska

Cykl turniejów golfowych World Amateur Golfers Championship stanowi eliminację do Handicapowych Mistrzostw Świata w golfie. W 2016 roku, odbędzie się 14 turniejów eliminacji w Polsce, jedna w Hiszpanii oraz krajowy finał.

Rejestracja
Golfowa Służba Sprawozdawcza nadaje również z Borneo Finał World Amateur Golfers Championship na bieżąco relacjonuje dla Was honorowy członek PZG - Andrzej Person (Golf Channel Polska).

"Golf ma same plusy, z wyjątkiem wstawania w środku nocy. Na Borneo szósta rano jest przyjemna, bo Celsjusz dopiero dobija do 25 stopni. No więc trzeba spakować Kije i jechać na jedno z czterech pól. Za chwilę uroczyste rozpoczęcie 25 Mistrzostw Świata Amatorów w golfie – World Amateur Golfers Championship 2019!

Przybył minister i władze prowincji. Dużej, perspektywicznej turystycznie prowincji Sabah. Minister wygląda niewiele starzej niż historia tej największej imprezy golfowej w dziejach. Pewnie chodził do przedszkola w Kuala Lumpur gdy Sven Tumba rozpoczął tę gigantyczną zabawę.

Poranna kawa z ministrem Młodzieży i Sportu udowadnia, że dla kraju, który już dzisiaj ma ponad 200 pól golfowych (a w budowie następne) sport to bardzo ważna dziedzina gospodarki. Z pasją zachęca sportowców-amatorów z 40 krajów do odwiedzania raz jeszcze kraju herbaty i wspaniałych plaż.

Golfiści dzielą się na szczęściarzy i pechowców. Szczęśliwi to ci, którzy pochodzą z państw gdzie w golfa grają przez cały rok na okrągło i z tych, w których zimą można grać w golfa na komputerze, albo szukać ciepła. Malezja jest taką destynacją pełną nowych pól więc i turystów. Już dzisiaj przybywa ich rocznie blisko 50 procent bo przecież w tropiku można grać przez cały rok.

Wróćmy jednak do WAGC. Do swojej pasji golfistów grających w tym turnieju nie trzeba było zachęcać, przeszli bardzo trudne kwalifikacje i dzisiaj dumnie reprezentują swoje kraje na nadzwyczajnej urody greenach i fairwayach.

Polska ekipa pod dowództwem kapitana Sławka Pińskiego karnie stawiła się na porannej zbiórce i w skupieniu przygotowywali się do pierwszej rundy. Rozgrzewka, której starzy golfiści nie przeceniają okazała się zbawienna. Efekt widoczny na tablicy wyników: szóste miejsce – Polska!

Tak dobrego startu dawno nie było!

Minister, którego nazwisko jest bardzo trudne do powtórzenia odjeżdżając z Kota Kinabalu, życzył nam jeszcze miejsca na podium i my się tego trzymamy idąc spać dużo wcześniej aniżeli wczoraj. Dobranoc!

Andrzej Person